Tehnilised küsimused

Mis on domeen?
 
Domeen (inglise keeles "domain" või ka "domain name") on seesama  www aadress, mis tipitakse veebibrauseri aadressireale.
Näiteks: eestidomeenid.ee, eedo.ee, google.com.

Nimeserverid – see on imelihtne ?

Arvutid ülemaailmses arvutivõrgus (Internetis). suhtlevad IP aadressite vahendusel.
IP  aadress on  näiteks selline: 196.22.221.46. See tähendab, et näiteks, kui soovitakse brauseris avada eestikeelse neti'i lehte, tuleks aadressiribale kirjutada www.neti.ee asemele 195.50.209.246.  Nimeserverid on internetis asuvad serverid, mis tõlgivad aadressireale kirjutatu (ehk domeeni)  IP aadressiks.  See tähendab tõlgivad inimese poolt arusaadava tähekombinatsiooni arvutite poolt arusaadavaks numbrikombinatsiooniks.
See mida domeeni registreerimisel nõutakse on kahe nimeserveri andmeid, kus asuvad Teie poolt registreeritava domeeni vastavad nö tõlkekirjed. (DNS kirjed)
 

Mis on autoriseerimiskood

See kood, mida kutsutakse ka kui auth-info-code, on registreerija parool oma domeeni registripidaja vahetamiseks. Registripidaja peab alati väljastama registreerija taotlusel talle iga registreerija nimele registreeritud domeeninime autoriseerimiskoodi.
 

Kust ma tean oma domeeni nimeserveri andmeid  ja kuidas need andmed nimeserveritesse tekivad ?

Kui Teil on juba domeen koos veebimajutusega, siis saate nimeserverite andmed veebimajutaja käest. Kui Te alustate domeeni ümberregistreerimist või registreerimist meie partnerite veebilehelt. Eedo lingilt, siis meie süsteem annab Teile vastava partneri nimeserverite andmed automaatselt ette. Te ei pea neid andmeid isegi mitte veebimajutaja käest küsima.

Kui Te alustate domeeni ümberregistreerimist meie lehelt, siis nimeserverite vormini jõudes leiate sealt valikmenüü Eesti suurematest veebimajutajatest. Valige sealt veebimajutaja, kelle juures Teie veebileht on ja meie süsteem seob domeeniga automaatselt vastavad nimeserveri kirjed 

Kui Te tellite domeeni meie juurest, siis on Teil kaks võimalust.
Domeeni registreerimine ilma veebimajutuseta ja domeeni registreerimine koos veebimajutusega meie partneri juures.

Domeeni registreerimisel ilma veebimajutuseta registreeritakse uus domeen automaatselt registripidaja nimeserverite andmetega.

Domeeni registreerimine koos veebimajutusega meie partneri juures registreeritakse domeen esmalt registripidaja nimeserveri andmetega. Peale domeeni registreerimist saadetakse veebimajutuse taotlus partnerile. Partner seab üles vastava konto,  kirjeldab Teie domeeni ära ka oma nimeserverites ja saadab vastavasisulise teate koos uute nimeserveri andmetega Teile. Kas kohe või pärast seda, kui teie veebileht on uues kohas valminud saate Te ise suunata domeeni meie keskkonna kaudu (Menüüpunkt “Minu domeenid”) oma uuele veebilehele.