Küsimused registreerimistoimingute kohta

Registreerija, halduskontakt, tehniline kontakt – kes need on ?

Registreerija on kas füüsiline või juriidiline isik, kelle nimele domeen registreeritakse.
Registreerija võib olla mistahes riigist.

Halduskontakt peab lihtsustatult olema  Eesti isikukoodi omav isik. Täpsemalt võib lugeda domeenireeglitest p2.14
 Halduskontaktil peab olema õigus registreerijat esindada vastavalt  Eestis kehtivast õigusaktist või Registreerija kirjalikust volitusest tulenevalt.

Tehniline kontakt” on füüsiline isik, kelle ainuke õigus on Registreerija nimel lisada, muuta nimeserverite kirjeid.

Kas domeeni registreerimiseks on vaja siis kindlasti kolme kontaktisikut. Registreerijat, halduskontakti ja tehnilist kontakti ?

Ei registreerija (juriidilise isiku korral registreerija esindaja), halduskontakt ja tehniline kontakt võivad olla üks ja sama inimene.
 

Kuidas ma saan kõige kiiremini domeeni registreerida ?

Kõige kiirem viis on domeen registreerida eraisiku nimele, kasutades taotluse digiallkirjastamist,  pangalingi kaudu maksmist  ja tellida domeen ilma veebimajutuseta registripidaja nimeserveri andmetega.

Eraisiku nimele seepärast, et sel juhul ei ole vajalik esindusõiguse kontroll registripidaja poolt. (Ettevõtte puhul tuleb registripidajal kontrollida esindusõigust ettevõtteregistri kaudu või volituse olemasolu)
Taotluse digiallkirjastamine toimub automaatselt võrreldes teiste moodustega, mil registripidaja peab taotlust kontrollima.
Registrisüsteem tuvastab ka pangamakse automaatselt. Nimeserverite kirjed tehakse automaatselt.

Mis siis teha, kui soovin kohe ja kiiresti domeeni ettevõtte nimele registreerida ?


Registreerige see kõigepealt eraisiku nimele – ja siis andke juriidilisele isikule üle.

Kas ma pean domeeni registreerima oma veebimajutaja juures ?

Ei pea. Registreerides selle Eedo keskkonnas olete te veebimajutajast sõltumatu.

Mis tähendab veebimajutajast sõltumatu olemine.

Juhul kui te soovite mingil põhjusel vahetada veebimajutajat – see tähendab firmat kelle juures asub Teie veebileht saate Te teha seda teha just sel hetkel, kui ainult ise soovite.

Selleks tuleb kõigepealt muidugi tellida uus veebimajutus uues kohas. Veebi sisu uude kohta üle viia ja eedo registrikeskonnast suunata veeb uude kohta.
 

Kuidas ma saan oma domeeni  kellelegi teisele üle anda.

Üleandmise peab algatama senine domeeni omanik. Domeeni kekkonnas menüüpunkti “Minu domeenid”, “domeeni üleandmise taotlus” alt. Kui senine omanik on üleandmistaotluse teinud, saab domeeni vastuvõtja domeeni reggistreerimise menüüpunkti alt taotleda domeeni endale.

Kas ja kui siis kuidas saab registreerija registripidajat vahetada ?

Protseduur ise on järgmine Registreerijana  tuleb võtta ühendust oma registripidajaga, et küsida temalt domeeni  parool (autoriseerimiskood). Praegune registripidaja peab veenduma, et autoriseerimiskoodi küsib ikka registreerija ja annab seejärel autoriseerimiskoodi.
Autoriseerimiskoodiga saab domeeni uue registripidaja juurde tuua.

Mille eest maksma peab?

Registripidaja osutab 7-set registriteenust.

Neist on alati tasulised:

Domeeninime registreerimine,
Registreeringu pikendamine

Taotluse allkirjastamise viisist sõltuvad:
Domeeninime üleandmine
Kontaktandmete uuendamine(muutmine)
Registripidaja vahetamine
Registreeringu kustutamine

Alati tasuta:
Nimeserveri kirjete haldamine

Kaks esimest toimingut (domeeninime registreerimine, registreeringu pikendamine) on alati tasulised. Registreering on 1 aastaks. Seega peab tasuma domeeni esmasel registreerimisel igal pikendamisel domeeni nö aastamaksu.

Nelja järgneva registritoimingu puhul on registriteenused iseeneset tasuta küll aga on võimalik lisatasu rakendamine sõltuvalt vastavate taotluste allkirjastamisest või mittealkirjastamisest.

Kui taotlused allkirjastatatakse elektroonselt või paberil registripidaja juuresolekul, ei pea tasu maksma.

Mittealkirjastamisel tuleb aga tasuda nn isikusamasuse tuvastamiseks eraldi tasu panga kaudu. Tasuda tuleb pangaülekandega Registreerija või Registreerija esindaja (Halduskontakti) nimele avatud pangakontolt. Tasu suurus on toodud hinnakirjas.

Ehk lisatasu küsitakse isikusamasuse tuvastamisel pangamakse kaudu. Sellise isikutuvastuse põhimõte on see, et pank on konto avamisel tuvastanud isiku. Ja kui makstakse isiku pangakontolt – siis maksjaks on pangakonto omanik. 

Tasuta on Nimeserveri kirjete haldamine.

Millal makstakse ?

Maksta tuleb ette. See tähendab enne domeeni registreerimist. Registripidaja saadab keskregistrisse (EIS) domeenitaotluse edasi alles peale raha laekumist.


Milline on varaseim aeg registreeringu pikendamise taotluse esitamiseks ?


Domeeninime registreeringut on võimalik pikendada kõige varem kolm kuud enne kui registreering aeguks.

Kui ma pikendan domeeni registreeringut kolm kuud enne registreeringu lõppemist, kas ma siis kaotan kolm kuud kehtivast registreeringust ? Ehk millal hakkab uus registreering kehtima ?

Uus registreering hakkab kehtima eelmise registreeringu lõppemise kuupäevast.